ОПП "Технології машинобудування"
(спеціальність 131 Прикладна механіка)
На кафедрі здійснюється підготовка фахівців за освітньо-професійною програмою "Технології машинобудування" спеціальності 131 Прикладна механіка за наступними рівнями вищої освіти: першим (бакалаврським) та другим (магістерським). За бажанням можна продовжити навчання за третім (науковим) рівнем вищої освіти за ОПП "Прикладна мехніка".
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Інженер - це фахівець з вищою технічною освітою. Інженери працюють практично у кожній галузі народного господарства (на заводах і фабриках, на шахтах і будівництвах, в НДІ, у військовій справі, в авіації і на транспорті, в агропромисловому комплексі). Вони беруть участь у виробництві всіх матеріальних благ суспільства - від продуктів харчування і товарів повсякденного попиту, до складних обчислювальних машин і космічних ракет. Від сучасних і прогресивних технологій залежить ефективність виробництва і якість продукції, що випускається, на будь-якому підприємстві.
Висока затребуваність професії інженера-механіка на сьогоднішній день пов'язана з активізацією виробничих підприємств в агропромисловому, нафтовидобувному, машинобудівному і інших комплексах. В період впровадження інновацій в Україні попит на цих фахівців тільки зростатиме.
Спеціальність інженера-механіка орієнтована на створення, конструювання, наладку, експлуатацію технічних пристроїв, управління технічними пристроями. У цій професії потрібний високий рівень розвитку наочно-образного і просторового мислення, схильності до роботи з технічними системами і пристроями. Крім того, професія пов'язана з роботою зі знаковою інформацією: цифрами, формулами, таблицями, кресленнями, схемами. Для цього потрібні логічні здібності, уміння зосереджуватися, інтерес до роботи з інформацією, розвинена увага і посидючість, уміння оперувати числами.
Спеціальність інженера-механіка відноситься до класу евристичних (творчих), вона пов'язана з аналізом, дослідженнями і випробуваннями. Така професія вимагає високої ерудиції, оригінальності мислення, прагнення до розвитку і постійного навчання.
ПЕРЕВАГИ ПРОФЕСІЇ
Універсальність фахівця та велика кількість варіантів
областей застосування. Інженери-механіки працюють в самих різних областях:
- на виробництві (у харчовій і
нехарчовій промисловості);
- у будівництві (забезпечення
безпеки об'єктів і систем);
- на підприємствах агропромислового
комплексу;
- автотранспортних, ремонтних
підприємствах різних форм власності;
- на підприємствах по здобичі і
переробці природної сировини;
- у спеціалізованих лабораторіях
науково-дослідних інститутів;
- у технологічних лабораторіях
(розробка нових виробничих продуктів);
- на складних і небезпечних
технічних системах (АЕС) і військових об'єктах;
- на кафедрах освітніх установ.
Інженер-механік проектує, конструює і експлуатує механічне устаткування, машини, пристрої і апарати, автоматичні лінії, засоби і системи комплексної механізації і автоматизації виробництва. В процесі своєї роботи він організовує і проводить їх монтаж, наладку, випробування, обслуговування, аналізує умови і режим роботи. А також розробляє, планує і організовує технологічні процеси, вибираючи оптимальні умови їх проведення, управляє ними із застосуванням засобів автоматизації.
ПЕРСПЕКТИВИ КАР'ЄРНОГО ЗРОСТАННЯ
Підвищення кваліфікації. Управлінська кар'єра. З часом, проявляючи ініціативу і творче відношення до роботи, маючи стаж, досвід роботи і досягнувши вищої кваліфікації, інженер-механік може претендувати на посаду головного інженера, керівника підприємства. При виборі такого варіанту кар'єри рекомендується розвивати управлінські навики, освоювати професії менеджера, менеджера проекту. Працюючи інженером-механіком, з часом можна освоювати близькі спеціальності в рамках професії (наприклад, інженер за якістю, інженер-технолог і ін.). Можна перейти на роботу в контролюючі зовнішні організації, виконуючи функції експертного контролю.
Наукова кар'єра. У інженерних лабораторіях, науково-дослідних освітніх інститутах інженер-механік може виконати науково-дослідну роботу. У перспективі можна захистити дисертацію, отримати вчений ступінь кандидата, а потім і доктора технічних наук.
Організація власної справи. Інженер-механік з «підприємницькою жилкою», що має досвід впровадження нових видів продукції і навики проектування, може вирішити працювати на себе. Особливо якщо у нього є ексклюзивні сучасні розробки. Він може почати власний бізнес. При такому варіанті кар'єри рекомендується нарощувати підприємницькі навики і уміння, освоювати такі професії, як підприємець.
УМОВИ НАВЧАННЯ
Кожна зі спеціальностей має бюджетні місця, які заповнюються прозоро на конкурсній основі. Ставши здобувачем 1-го курсу на бюджетній основі, Ви зможете отримувати стипендію у розмірі, встановленому чинним законодавством, а у разі успішного навчання та/або активній участі у житті університету та факультету – стипендію Вченої Ради університету, стипендію мера міста, стипендію обласної Ради та президентську стипендію.
Навчання за ОПП "Технології машинобудування" на кафедрі здійснюють досвідчені викладачі: професори, доценти, старші викладачі та асистенти. Кафедра має потужні навчальні та науково-дослідних лабораторії, комп’ютерні класи, що обладнані сучасними ПК та мають вихід до мережі Internet.
На всеукраїнських олімпіадах, студентських конференціях різного рівня студенти-механіки займають призові місця. Кращі студенти мають змогу після закінчення університету вступити до аспірантури.
На факультеті проводиться активна культурно-масова робота. Студенти мають змогу займатись у спортивних секціях з волейболу, баскетболу, футболу, тенісу, силової підготовки та ін. Творчих особистостей запрошуємо прийняти участь у художній самодіяльності, КВК, різноманітних міжфакультетських конкурсах та інших заходах. У Вас схильність до управлінської діяльності? Тоді спробуйте свої сили у студентському самоврядуванні та студентському парламенті.
Після закінчення навчання студенти працевлаштовуються на підприємства Дніпропетровська, Павлограда, Києву та ін. місць України. Наші випускники з успіхом працюють також за кордоном (Чехія, Германія, Польща, Словенія, США, Канада та ін.).